poniedziałek, 6 lipca 2015

atom

Na początek przepiszę parametry ze strony producenta. Tak formalnie.
Ram- 2GB
Procesor  -2x 1,6 Ghz Intel Atom :D 
Trochę o ekranie - jakościowo jest dobry. Może dupy nie urywa przy oglądaniu YT, ale jest dobrze. Wielkościowo, ma całe 5" HD. Nie jest cukierokowy, jest IPS'owy.
Android jest stary, ale poczciwy. 4.3. Nadrabia nakładka ZenUI. Prosta, inna, nie jest toporna. Do gustu nie przypadła. Przy uruchomieniu, ujrzeniu tej nakładki nie powala. Może to kwestia przyzwyczajenia. Asus oczywiście daje nam swoje aplikacje, większości nie używałem bo nie miałem czasu. To już musicie sami się dogłębnie przekonać czy się przydadzą. Klikałem, żeby zobaczyć ale jak widzę już konfigurację to nieee... Mamy tryb oszczędzania energii :
-bardzo oszczędny - używam go cały czas i jakoś mnie nie przekonuje.
-tryb zoptymalizowany - coś pomiędzy i wgl.. dupy nie urywa.
- i dostosowany - próbowałem ustawić, żeby było dobrze, ale nie było. Więc takowym tubo eko muszę się zadowolić.
Jest kreator audio - klik i wybieramy pomiędzy - inteligentny, muzyczny, film, nagrywanie, gry, mowa - takie tryby... włączyłem ten i tamten i różnicy nie poczułem, może w wybranych aplikacjach to już jest odczuwalne. Mamy też dwie aplikacje do tworzenia filmów, slajdów- MikroFilm i Movie Studio. Można w nich zrobić ciekawe "coś". Nawet jest turbo notatnik - SuperNote i szybka notatka. O ile samo to jak się używa jest ok, to fakt, że jak zapiszę odręcznie tak też zapisuje to telefon. Dziwne. Dobrą sprawą jest sam pasek. Ściągamy go z lewej strony to są powiadomienia, z prawej to są szybkie ustawienia. Warto też dodać,  że takowy Zenfone  ma dual-sim. Używam jednej, ale jak ktoś ma telefon prywatny i służbowy to może wpakować te karty do niego. Jest też jakieś "wzmocnienie", które tylko zwalania pamięć, coś jak ccleaner ? Nie jest źle. Screeny będą w nowym poście. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz