niedziela, 12 marca 2017

Podsumowując życie z elegancją

Dzień dobry. Trochę czasu minęło, więc pora podsumować życie z Kiano Elegance.
Zacznijmy od spraw czysto technicznych :
  • Procesor - 4-RDZENIOWY  MTK6580A QUAD CORE 1.3GHZ
  • Ram - 1 GB
  • Grafika - Mali 450 MP
  • Dual Sim
  • Wyświetlacz 5" HD 2,5D
  • Aparat tył - 8 MPX
  • Aparat przód - 2 MPX
  • Tylko 3G.
Jak to wygląda w życiu ?
Kiedy otrzymałem telefon natychmiast notatnik poszedł na półkę, szybka instalacja fb itd. i zaczynamy przygodę. Niestety na starcie problemy z zasięgiem. Im dalej od miasta tym gorzej, aż nadszedł moment, że nie mogłem wysłać wiadomości. Brak zasięgu i dupa ! i co teraz ?
Jednak samymi wiadomościami człowiek nie żyje więc idźmy dalej.
390zł - tyle średnio musimy dać za ten model; to w sumie jedna nowa gra na konsole w wersji delux ? to może jakieś średnie słuchawki ?
Nie wymagajmy, używajmy i się cieszmy. Z takiego założenia wychodziłem każdego dnia.
Jak wygląda wydajność ? Kiedy chcemy napisać sms i mamy zasięg to zrobimy to bez problemu, kiedy chcemy zadzwonić to zadzwonimy. Ustawmy poprzeczkę wyżej - fb i snap. Kiedy już nasze 3G połączy się to wszystko się ładuje :) - powoli do celu i ujrzymy nowe posty, nowe snapy. Z gier grałem w RangeMaster- strzelanie na strzelnicy online- nie chciałem wymagać a zapchać czas.
Sam telefon działa na czystym systemie więc poruszanie się nie sprawia problemów. Z ciekawostek systemowych są wbudowane funkcje.
Znane z hujałeja rysowanie litery na zablokowanym ekranie. Np. c - włączy aparat. Niby bajer ale nie będę tak otwierać aparatu zawsze. No nie....poza tym trochę czasu mija od narysowania- wykrycia- uruchomienia..ewentualnie zamiast aparatu włączy się szybkie wybieranie :).
Działanie gestami jakoś mi nie wyszło, czysto technologicznie wystarczy ruch dłonią nad czujnikami...ale coś nie wyszło..
Z ciekawostek to tyle- poza nimi to zwykły telefon, który ma funkcje jak każdy inny : dzwoni, wysyła wiadomości, ma aparat i Radio FM :D maaa .
Podsumowując :
Za ok 390zł otrzymujemy telefon, który wygląda bardzo fajnie, jest wykonany poprawie. Technicznie jest dość poprawnie. Gdybym mógł go porównać do samochodu byłaby to Dacia. Tania i nienaganna. Szału nie ma pod względem prędkości działania, nie pochwalimy się turbo osiągami, nie pobierzemy najnowszej gry, która jest wymagająca.. Jeśli jednak chcemy tylko urządzenie, które zapewni nam podstawowe funkcje, a dodatkowe w postaci fb, snapa są atrakcją to jest ok. Szczerze to mógłbym go polecić jako pierwszy telefon, lub dla osoby starszej. Tacie przypadł do gustu :D o aparacie wieczorem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz